KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15482025
nr 1548 2025
Lou Laurin-Lam
(1934-2012), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad -90. Mixed media, collage. Bladets mått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 42x31
Lou Laurin-Lam, svensk-fransk målare född utanför Falun 1934, död 2012 i Frankrike.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 19 juni 2023
kl 19:33:35
1/6 22:30:41
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Lou Laurin-Lam
Läs mer om Lou Laurin-Lam